Zjednodušte si život upřímností

individuální péče

Bojíte se někdy upřímnosti? Říkáte polovičaté pravdy, nebo raději ani neřeknete svůj názor? Z toho důvodu, abyste se zalíbili ostatním nebo abyste jim neublížili? Jenže ten, komu nejvíc ubližujete, jste vy sami a lidem se takto stejně nezalíbíte. Neupřímností ztrácíte energii, čas a zatracujete sami sebe.

 

Zjednodušte si život a zvedněte si sebevědomí

  • Kde to vše vzniká?
  • Proč to nedokážete?
  • Nejde vám to vyslovit?

 

Zaměřte se nejdříve na sebe.

 

  • Z jakého důvodu potřebujete, abyste se druhým zavděčili?
  • Co vám brání být k druhým upřímní?
  • Čeho se bojíte?

 

Co vše je upřímnost

Upřímnost je úžasný nástroj jak si s lidmi popovídat otevřeně o svých pocitech a názorech, o kterých druhý neměl ani tušení. Když nekomunikujete, druhý si může vytvářet domněnky, může vydedukovat scénář, který je mimo realitu. I vy svou upřímností můžete zjistit spoustu věcí a jít na své cestě kupředu rychleji.

Uvědomte si, že když máte svou hodnotu a naučíte být upřímní, ti správní lidé si vás budou vážit a ti, kteří ne, nepatří do vašeho života. Lidem, kterým se chcete zavděčit a ke kterým nejste upřímní, to za chvilku vycítí a nejen, že si vás nebudou vážit, ale mohou vás i zneužívat. Nezapomeňte, vše je odrazem vašeho sebevědomí.

 

Pusťte se do toho

Nejde přeci o to, abyste byli upřímní tak, že budete až jízliví a tím opravdu můžete druhému člověku ublížit Ale říct svůj názor diplomatičtěji, jemněji, v některých situacích spíše mluvit o svých pocitech a neobviňovat druhého způsobem: ty jsi mi… , ty jsi… – ale začít slovy, já mám takový a takový pocit, necítím se v tom dobře.

 

Co je ale nejdůležitější?

Upřímnost k druhým se můžete učit postupnými krůčky a uvědomte si, že chybami se člověk učí. Když vám někdy něco nevyjde, nejde o to, abyste to příště zavrhli, jen zkuste jinou formu.

Ale nejdříve buďte upřímní sami k sobě, ke svým pocitům, přijměte se sami sebe takové, jací jste, se všemi nedostatky. Mějte se rádi. Upřímnost sám k sobě vám pomůže rozluštit mnohá nedorozumění a hlavně vás posune dál.

 

Tento článek jsem napsala pro JO magazín.

Další články

cesta ohně s josefem formánkem

Cesta ohně s Josefem Formánkem

Čtyřdenní seminář „Cesta ohně“ Vám nabízí mnoho silných zážitků – mezi jinými: rituál indiánské potní chýše, chůze po střepech a přechod přes žhavé uhlí i autorské čtení, promítání a povídání

číst více >>